dscn9553Kreatywne ferie już za nami, uczniowie klas I-VI przez całe dwa tygodnie mieli możliwość skorzystania z ciekawej oferty zajęć przygotowanych wspólnie przez filię biblioteczną MGOK-u oraz Publiczną Szkołę Podstawową w Suchej.
W tym roku zaproponowaliśmy uczestnikom udział w zajęciach taneczno –muzycznych, czytelniczych, z kreatywności, komputerowych w ramach programu „Bezpiecznie Tu i Tam.” Zajęcia prowadzili nauczyciele PSP w Suchej, p. Edyta Mróz, p. Monika Zielińska, p. Karolina Opiłowska, bibliotekarz MGOK p. Kamila Falkowska oraz p. Sylwester Falkowski - instruktor tańca.


dscn9541Kreatywne ferie rozpoczęły się od spotkania uczniów z bohaterami wierszy J. Tuwima: Samochwałą, Grzesiem Kłamczuchem, Zosią Samosią i Panem Hilarym. Podczas czytania było dużo śmiechu i zabawy. Był czas na rozmowy o zachowaniu bohaterów, rozmowa o roztargnieniu i jego powodach.  Dzieci rysowały ulubioną postać z wierszy Tuwima. Był też czas na gry i zabawy czytelnicze. Chętni uczniowie czytali ulubione książki, opowiadali o nich swoim kolegom. Przeglądali zbiory znajdujące się w bibliotece. Zadawali kolegom zagadki o bajkowych bohaterach, brali udział w literackich kalamburach. Celem zajęć było rozwijanie potrzeby obcowania ze „słowem pisanym”- aktywizowanie czytelnictwa, propagowanie idei głośnego czytania, umożliwianie intelektualnego i emocjonalnego rozwoju uczniów.
img 1407Dużą atrakcją były zajęcia muzyczno-taneczne, które rozbudzały pozytywny stosunek do muzyki i tańca, kształtowały wrażliwość artystyczną i emocjonalną. Pozwalały dzieciom stać się artystami, poprzez bezpośredni kontakt z instrumentami muzycznymi. W zajęciach tanecznych uczestniczyły nawet maluszki z oddziału przedszkolnego. Dzieci poznały podstawowe kroki tańca cha – cha!  
dscn9668Podczas zajęć „Bezpieczny piątek Tu i Tam” uczniowie przypomnieli zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Obejrzeli kreskówki z serii „Owce w sieci”, które w prosty i zabawny sposób opowiadają o tym, jakie zagrożenia czekają w sieci, na co trzeba uważać i jak korzystać z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Następnie uczestniczyli w dyskusji na temat zasad obowiązujących w Internecie. Uczniowie mieli możliwość zagrać w gry edukacyjne i serfować po bezpiecznych stronach internetowych. Celem zajęć była edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii.
W ramach zajęć z kreatywności, uczestnicy poznawali zasady zdrowego odżywiania. Samodzielnie przygotowywali sałatki owocowe oraz przepyszne kolorowe kanapki.
 W dniu 16.02.2017r. dzieci uczestniczące w zajęciach oraz przedszkolaki miały możliwość skorzystania z wyjazdu do kina „ Helios” w Radomiu na przepiękną bajkę  „ Balerina”.


Wszystkim prowadzącym zajęcia dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas, natomiast dzieciom za aktywny udział w naszych zajęciach.

GALERIA


Monika Zielińska, Kamila Falkowska