dokarmiamy ptakiZima jest trudnym czasem dla ptaków. Ciężko im znaleźć jedzenie, gdyż większość pokarmu przykrywa śnieg. Poszukiwania na mrozie pochłaniają cenną energię. Dzieci wiedzą o tym i pamiętają o dokarmianiu ptaków.


Na placu szkolnym rozwieszone są karmniki dla ptaków spędzających zimę w Polsce. Karmniki zostały wykonane przez rodziców naszych uczniów, często z pomocą dzieci. Do karmników wkładane są nasiona zbóż, słonecznika, a na gałązkach zawieszana jest słoninka przynoszona przez dzieci i nauczycieli.
Pracownicy z Nadleśnictwa Dobieszyn dostarczyli nam pokarm, który dzieci wspólnie z nauczycielkami rozwiesiły na drzewach wokół naszej szkoły.
Dokarmiając ptaki dzieci uczą się, rozwijają swoje zainteresowania, zbliżają się do przyrody, a także mają poczucie, że robią coś dobrego.