dscn9075Kolędowanie to jedna z piękniejszych polskich tradycji. Teksty kolęd przekazywane są z pokolenia na pokolenie i są szeroko znane.     
W naszej szkole po raz trzeci nauczycielka muzyki wraz z opiekunem chóru szkolnego zorganizowały Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Dla wielu z nich był to pierwszy publiczny występ. W przeglądzie wzięło udział 34 wykonawców. Licznie zgromadzona publiczność złożona z uczniów, przedszkolaków i nauczycieli podziwiała poczynania muzyczne uczestników przeglądu i z przyjemnością wysłuchała solistów, zespołów wokalnych
w kategoriach  klas I - III i IV - VI. Wykonawcy prezentowali bardzo różnorodny repertuar, od tradycyjnych kolęd i pastorałek, po współczesne piosenki bożonarodzeniowe w ciekawych opracowaniach i aranżacjach.
Główne cele przeglądu to:

 • kultywowanie tradycji świątecznych,
 • upowszechnianie polskich kolęd i pastorałek,
 • promowanie młodych talentów.

Powołane jury wyłoniło następujących zwycięzców przeglądu:
klasy I-III

 •  I miejsce Gabriela Baranowska kl. I
 •  II miejsce Michalina Stolarska kl. II

wyróżnienie:

 •  Nikola Glińśka, Palina Syta kl. I
 •  Julia Cybulska kl. II
 •  Marika Grzywacz kl. III

klasy IV-VI

 •   I miejsce Aleksandra  Baranowska kl. IV

wyróżnienie:

 •  Natalia Jach, Milena Sąporowska
 •  Daniel Gutowski
 •  Natalia Bolek, Aleksandra Świąder

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, którzy wielokrotnie dają nam powody do radości.

GALERIA

Anna Wiktorska