oto miśW połowie listopada filia biblioteczna w Suchej wraz z biblioteką szkolną ogłosiła konkurs pod nazwą: „Proszę Państwa, oto Miś”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu misia z plasteliny, modeliny lub masy solnej. Konkurs okazał się hitem, a do naszej biblioteki każdego dnia trafiały nowe coraz piękniejsze misie.

W sumie do udziału w konkursie przystąpiło 63 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej. W ten sposób w bibliotece zagościło mnóstwo kolorowych i oryginalnych misiów. Powstała z nich wystawa prezentowana m.in. podczas Dnia Pluszowego Misia. 5 grudnia odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu. Komisja przyznała 3 nagrody oraz aż 8 wyróżnień.

nagrodzonewyróżnione

W konkursie zwyciężyła Gabrysia Baranowska z kl. III, drugie miejsce wywalczyła jej koleżanka z klasy - Maja Jach,  zaś trzecie zajął Marcel Rotuski z kl. I. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, osoby wyróżnione nagrody pocieszenia, a wszyscy symbolicznego cukierka. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ciekawe pomysły i pracę włożoną w wykonanie swoich misiów. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

Kamila Falkowska, Edyta Mróz