dzień pluszowego misiaTradycyjnie jak co roku obchodziliśmy w naszej bibliotece Święto Pluszowego Misia. W ten szczególnie wesoły dzień odwiedziły nas dzieci z oddziałów przedszkolnych – „Misiaczki” i „Krasnale”, a także pluszowe misie.

Nasza lekcja biblioteczna przebiegała według zaplanowanego scenariusza. Na początku przywitałyśmy naszych gości i opowiedziałyśmy, krótko o obchodzonym święcie. W dalszej kolejności odbyła się wspólna nauka krótkiego i śmiesznego wierszyka o misiu. Następnie zaprezentowaliśmy dzieciom dwie wystawy, które pojawiły się w naszej bibliotece specjalnie na potrzeby obchodzonego święta. Jedna z nich to wystawa książeczek o misiu, a druga powstała w ramach konkursu: „Proszę Państwa, oto miś” i przedstawia prace dzieci – misie z plasteliny, modeliny i masy solnej. Ogłoszenie wyników konkursu i nagrodzenie zwycięzców nastąpi już niebawem w naszej bibliotece.

W dalszej kolejności pokazałyśmy dzieciom prezentację multimedialną dotyczącą historii powstania  Pluszowego Misia oraz znanych misiów – bohaterów z bajek. Okazało się, że nasi mali goście doskonale znają postaci bajkowe, ich imiona i szczegóły dotyczące treści bajek, które omawialiśmy.

Następnie zaprosiłyśmy dzieci do wykonania pracy plastycznej, która oczywiście tematycznie nawiązywała do naszego święta. Każdy uczestnik dostał kartkę z misiem, któremu brakowało niektórych elementów: jednej łapki, nóżki, oczka, uszka. Zadaniem dzieci było dorysowanie brakujących części i pokolorowanie misia według własnego upodobania. W ten sposób powstały piękne, kolorowe misie niekiedy ubrane w sukienki albo ozdobione koroną na głowie.

Na zakończenie każdy uczestnik dostał symbolicznego cukierka, a my podziękowałyśmy dzieciom za liczne przybycie i świetną zabawę. Nim się obejrzymy będziemy planować kolejny Dzień Pluszowego Misia! Do zobaczenia za rok!

Kamila Falkowska - pracownik Filii Bibliotecznej w Suchej

Edyta Mróz - nauczyciel-bibliotekarz