dscn638912 maja 2016r. wspólnie z klasami IV i V oraz z opiekunami: p. E. Pałczyńską, p. K. Leksińską i p. E. Mróz wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy, której głównym celem był spektakl w teatrze Buffo. Spod szkoły wyjechaliśmy o 9.30. Podróż minęła nam bardzo szybko. Nawet nie zauważyliśmy, kiedy byliśmy na miejscu. Do rozpoczęcia spektaklu „Piotruś Pan” mięliśmy jeszcze trochę czasu, więc korzystając z pięknej, słonecznej pogody, poszliśmy do pobliskiego parku. Po miło spędzonym czasie przy parkowej fontannie ruszyliśmy do teatru.

dscn6433


Kiedy zajęliśmy swoje miejsca, zgasło światło i rozpoczęło się przedstawienie. Aktorzy, ku zaskoczeniu wszystkich, weszli głównym wejściem z pochodniami w dłoniach. Spektakl był wspaniały. Grały w nim dzieci 10-13 letnie oraz dorośli aktorzy m.in. Natasza Urbańska, która wcieliła się w rolę dorosłej Wendy. Na scenie dominowała muzyka i taniec. Przedstawienie obfitowało w niezwykłe rozwiązania sceniczne oraz bogatą scenografię. Szczególnie podobała się nam obracająca się czarodziejska wyspa – Nibywalencja i krokodyl chlapiący wodą. Podczas przerwy na widowni dostrzegliśmy Aleksandrę Szwed, która chętnie rozdała nam autografy.
Po spektaklu wyruszyliśmy w drogę do parku w Wilanowie. Po dotarciu na miejsce zachwycił nas swoim rozmiarem pałac z wielkim owalnym trawnikiem na dziedzińcu. W parku widzieliśmy m.in. pomnik Jana Kochanowskiego. Spacerowaliśmy pośród pięknej zieleni, podziwiając barwne kwiaty i różnorodne gatunki drzew. Dużo czasu spędziliśmy przy wilanowskich fontannach i zbiornikach wodnych. Do Suchej wróciliśmy o godzinie 19.

GALERIA

Uczennice klasy VI PSP w Suchej