konkurs klio plastMiło nam poinformować a przede wszystkim pogratulować uczniom naszej szkoły będących uczestnikami i laureatami I Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,,Klio2015”- Wielcy Polacy. Bohaterami konkursu byli: Bolesław Chrobry, Kazimierz Wieki, Tadeusz Kościuszko oraz św. Jan Paweł II. Celem konkursu była popularyzacja i poszerzenie wiedzy nt. najwybitniejszych postaci polskiej państwowości, kultywowanie szacunku i kształtowanie właściwej postawy dla osiągnięć wielkich Polaków, kształtowanie postawy patriotyzmu i poszanowanie jedności narodowej. Szkolny etap konkursu cieszył się dużym zainteresowaniem. Został przeprowadzony w ciekawej formie, pytania o zróżnicowanym stopniu trudności umożliwiały na wzięcie w nim udziału jak największej liczbie uczestników.

Uczniowie mieli możliwość wyboru kategorii konkursowej: test wiedzy, praca plastyczna oraz praca fotograficzna. W naszej szkolnej edycji wzięło udział ok. 55% uczniów z klas V-VI. Konkurs ten na stałe wpisał się w kalendarz konkursów organizowanych w naszej szkole. W I edycji konkursu wzięło udział 5739 uczniów z całej Polski na ogólną liczbę szkól 378 spośród 16 województw.

W kategorii test konkursowy:

Lp. Nazwisko i imię Miejsce w kraju Miejsce w szkole
1 Kmieć Dominika 17 1
2 Puc Artur 18 2
3 Jarząbek Julia 29 3
4 Zbiciak Julia 30 4
5 Bolek Natalia 31 5
6 Świąder Aleksandra 33 6
7 Trześniewski Patryk 34 7
8 Kozieł Marta 36

8

konkurs klio test

W kategorii najlepsza praca:

PLASTYCZNA w szkole Kmieć Dominika 1 miejsce w szkole
FOTOGRAFICZNA w szkole Zbiciak Julia 1 miejsce w szkole

konkurs klio laureaci

Szkolny organizator konkursu

mgr Beata Pośnik