Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

29 kwietnia obchodzony jest Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. To święto, które ma na celu podkreślenie znaczenia solidarności i współpracy pomiędzy różnymi pokoleniami. Dzień ten przypomina nam również o konieczności wzajemnego szacunku, zrozumienia i wsparcia między młodszymi i starszymi.
Ważne jest, aby pamiętać o znaczeniu solidarności międzypokoleniowej nie tylko w tym jednym dniu, ale przez cały rok.
W tym dniu do naszej szkoły zaprosiliśmy Panie z KGW Szlacheckie Susanki i KGW Wierzbinki. Rozmawialiśmy na temat zabaw każdego z pokoleń. Dzieci z zainteresowaniem opowiadały, o tym, że lubią grać w piłkę, jeździć na rowerze, spacerować, jeździć na rolkach, jeździć konno.

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej 1

Kolejne pokolenie, to nauczyciele, którzy pokazali swoje zabawy z dzieciństwa. Była to gra w gumę, zajączek, skanie na skakance.
Najstarsze pokolenie - panie z Kół Gospodyń Wiejskich bawiły się z dziećmi przy muzyce do zabaw: "Mam chusteczkę haftowaną, "Stary Niedźwiedź", "Moja Ulijanko", grę w klasy.

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej zabawy
Pani Krystyna z koła Gospodyń Wiejskich Szlacheckie Susanki przedstawiła krótką historię na temat szkół w naszej miejscowości. Opowiedziala o ich lokalizacji. Pani Marianna przeczytała dzieciom swoje wiersze tematycznie związane z rodziną .

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej grupowe
Chciałybyśmy w imieniu całej społeczności szkolnej podziękować paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za wspólnie spędzony czas i zabawę.
E.Cieślak, A.Szybowicz