dzień książki 123 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto zostało ustanowionew 1995 roku przez UNESCO. Jego celem jest promowanie literatury, czytelnictwa oraz problematyki związanej z ochroną praw autorskich. W 2024 roku święto odbywało się pod hasłem „Czytaj po swojemu”.
Z tej okazji nauczyciele bibliotekarze przygotowali dla uczniów wiele atrakcji, m.in:
- słodka niespodzianka dla wypożyczających książki,
- lekcja biblioteczna dla czwartoklasistów, podczas której uczniowie zostali zapoznani z historią Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, nietypowymi książkami znajdującymi się w zbiorach biblioteki szkolnej oraz nowościami książkowymi,

dzień książki 4- na lekcjach bibliotecznych uczniowie klas IV i VII poznawali historię książki, począwszy od rysunków na skałach, tabliczek glinianych, woskowych, zwoje papirusowe, kodeksy pergaminowe, papierowe, aż do elektronicznej formy książki; uczniowie dowiedzieli się również jakie są zawody związane z powstawaniem, wydawaniem, promowaniem i dystrybucją książek,

- wizyta Koła Przyjaciół Biblioteki w oddziałach przedszkolnych połączona z zajęciami czytelniczymi,
- przekazanie przedszkolakom książeczek, otrzymanychw darze od mamy Boryska z grupy „Motylki”,

dzień książki 3 dzień książki 2
- kolorowanki, gry i zabawy,
- rozmowy z czytelnikami na temat ich ulubionych książek,
- rozmowy na temat zalet wynikających z czytania książek,
- zakładki do książek dla uczniów i nauczycieli,
- gazetka tematyczna,
- ogłoszenie wyników konkursu „Zakładka do książki”, którego głównym celem było zachęcanie dzieci do czytania książek, rozwijania wyobraźni i kreatywności.
Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez organizatorów.Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
Dziękujemy wszystkim za liczne odwiedziny, zabawy i wspólne rozmowy. Cieszymy się, że tak wiele osób chciało świętować z książką i szkolną biblioteką. Zachęcamy do odbycia niezwykłych podróży w towarzystwie książek.