Nasza szkoła bierze udział w eko dla uczniów placówek oświatowych „ECOKONKURS”.
Konkurs polega na zebraniu odzieży (nowej lub używanej) o jak największej wadze w okresie trwania konkursu, która zostanie wprowadzona ponownie do obiegu. Zwycięzcą w konkursie jest ta placówka, która zbierze tekstylia o największej wadze.
Zbieramy:
- wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej, niemowlęcej; nowe i używane, ale nie noszące śladów zużycia czyli: bez dziur, bez zmechaceń, bez plam, czyste;
- buty połączone w pary; czyste, kompletne, niezniszczone, nieposiadające znacznych śladów zużycia;
- akcesoria, np.: torebki, paski, biżuteria, bez zewnętrznych zniszczeń i braków;
- tekstylia domowe, np.: koce, pościel, obrusy, firany;
- maskotki.
Jeśli chcesz wesprzeć naszą zbiórkę przynieś do szkoły wymienione wyżej rzeczy do Sali nr 33. Koordynatorem akcji jest p. Ewa Cieślak. eko1
Dodatkowo można zwiększyć wynik przekazując darowiznę na rzecz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo (przekazany 1 zł to 1 kg więcej do wyniku grupy). Darowiznę można przekazać poprzez stronę https://www.darowizna.fsd.lublin.pl/.../publiczna-szkola.../ Jest to specjalna forma zbiórki uruchomiona dla osób, które chcą wesprzeć organizatora a nie mają odzieży do oddania.
Głównym celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Dodatkowe cele akcji to: edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży w zakresie gospodarowania odpadami, recyklingu, odnawialnych źródeł energii oraz ochronny przyrody. Kształtowanie wśród najmłodszych postawy życia zgodnie z zasadami ekologii oraz dbania o przyrodę. Promocja wśród dzieci i młodzieży idei zaangażowania społecznego, empatii oraz otwartości na drugiego człowieka, poprzez organizację szkolnych przedsięwzięć charytatywnych, których celem jest udzielenie wsparcia rówieśnikom.
Podczas Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia wręczymy wszystkim wspierającym akcję pamiątkowe dyplomy oraz sadzonki drzew.
"Gdy ubrania podarujesz to sadzonkę otrzymujesz".
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji, rzeczy przynosimy do 14 maja.
Koordynator akcji:
Ewa Cieślak