mnożenieW dniu 17 listopada 2023 r. obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna, w której aktywnie biorą udział szkoły na całym świecie. Oczywiście, jak przez minione 5 lat, tak i w tym roku, nie mogło zabraknąć i NAS.mnozenie
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W dniach 13-16 listopada cała społeczność szkolna przypominała sobie tabliczkę mnożenia zarówno w szkole, jak i w domu. Uczniowie klas V i VIII wykonali gazetkę na korytarzu szkolnym promującą ten dzień oraz ozdobili korytarz szkolny przykładami tabliczki mnożenia i rebusami matematycznymi. W dniu 17 listopada na lekcjach matematyki, podczas przerw na korytarzu szkolnym, na świetlicy szkolnej odpytywaliśmy się z tabliczki mnożenia, zdawaliśmy egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia również na stronie organizatora ŚDTM (egzamin online).
Wszyscy bardzo się starali, z wyzwaniem tabliczkowym poradzili sobie znakomicie. Najlepsi zdobyli tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Wszystkim, którzy włączyli się w obchody ŚDTM dziękujemy. Kolejne zadania i egzaminy już za rok.
A.Gutkiewicz