Spotkanie z Pawłem Gołuchem26 października 2023 r., na zaproszenie Białobrzeskiego Centrum Kultury BIAŁE BRZEGI, uczniowie klasy I, II i III brali udział w spotkaniu z Pawłem Gołuchem, autorem wierszy dla dzieci oraz serii książek „Smocze opowieści”.
Autor opowiedział dzieciom, jak zaczęła się jego przygoda z pisaniem. Przedstawił etapy powstawania książki, od pomysłu w głowie autora, aż do dzieła w rękach czytelnika.

Pokazał rękopis swojej książki pt. „Smocze jajo”, a następnie przeczytał fragment utworu. Zapoznał dzieci z budową wiersza. Wyjaśnił, co to są rymy krzyżowe. Grał na gitarze i śpiewał piosenki.Spotkanie z Pawłem Gołuchem 2Spotkanie z Pawłem Gołuchem 3

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Zakończyło się upominkami od autora (każde dziecko otrzymało zakładkę do książki), autografami oraz wspólnymi zdjęciami.
Dziękujemy Białobrzeskiemu Centrum Kultury BIAŁE BRZEGI za zaproszenie, a panu Pawłowi Gołuchowi za niezwykle zabawne i interesujące spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.