Narodowe czytanie 1Dnia 12 września 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suchej odbyła się kolejna odsłona Narodowego Czytania.
Akcja ta jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 r. a jej nadrzędnym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania największych dzieł narodowych.
„Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej jest tegoroczną lekturą podczas 12. Odsłony Narodowego Czytania. To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu – napisał Prezydent Andrzej Duda.

Narodowe czytanie 2
Całe wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11.45 odczytaniem listu Prezydenta Andrzeja Dudy przez panią Barbarę Woźniakowską. Fragment powieści przeczytała pani Monika Zielińska. W akcji wzięli udział uczniowie klas IV – VIII oraz rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi. Uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.

Narodowe czytanie 3

Narodowe czytanie 5
Zachęcamy do skorzystania z nieodpłatnych materiałów przygotowanych przez panią Barbarę Marę Morawiec, Lustro Biblioteki ( https://lustrobiblioteki.pl )

nauczyciele bibliotekarze