Ekologiczny Piknik Rodzinny 6 czerwca 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suchej odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny, który został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Patronat nad piknikiem objęła Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa. Na realizację tego zadania gmina pozyskała środki w wysokości 30.000 zł. Gospodarzem pikniku była nasza szkoła a koordynatorem wydarzenia Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy Białobrzegi.

Ekologiczny Piknik Rodzinny konkurs 1 Ekologiczny Piknik Rodzinny konkurs 2

Celem pikniku było wspieranie lokalnych inicjatyw propagujących przedsięwzięcia polegające na budowaniu postaw proekologicznych, połączonych z aktywnymi działaniami na rzecz ochrony środowiska, pogłębianiem wiedzy i wrażliwości ekologicznej na terenie województwa mazowieckiego. Edukacja ekologiczna poprzez gry i zabawy przybliżyła nam wszystkim temat ekologii oraz dobre praktyki w ochronie powietrza i klimatu.

 Ekologiczny Piknik Rodzinny 3 Ekologiczny Piknik Rodzinny 4

Ekologiczny Piknik Rodzinny 5 Ekologiczny Piknik Rodzinny 6
Atrakcją był pokaz drona „antysmogowego”, konkursy z cennymi nagrodami, można było wygrać m.in. rower oraz elektryczną hulajnogę oraz atrakcyjne zabawy ruchowe.
Wszyscy chętni mogli posadzić rośliny we własnoręcznie ozdobionych, ekologicznych doniczkach, zobaczyć jak powstaje ”zielona energia” oraz uzyskać informacje o programie „Czyste Powietrze”.
Na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie.

Ekologiczny Piknik Rodzinny 1 Ekologiczny Piknik Rodzinny 2

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Szlacheckie Susanki” z Suchej i „Wierzbinki” ze Stawiszyna przygotowały dla wszystkich uczestników pikniku zdrowe, ekologiczne przekąski, soki i napoje, za które serdecznie dziękujemy.

Ekologiczny Piknik Rodzinny KGW 1 Ekologiczny Piknik Rodzinny KGW 3

Wszystkim obecnym towarzyszyła w tym dniu wspaniała atmosfera, burzliwe oklaski, promienne uśmiechy na twarzach dzieci cieszyły nauczycieli i przybyłych rodziców. Czas spędzony na świeżym powietrzu z ekologią jako tematem przewodnim był świetną zabawą, nauką i dostarczył wszystkim dużo radości oraz wiedzy jak dbać o naszą planetę.

A. Pośnik