xxii otcd plansza 1 4k 1024x576Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w naszej szkole są już tradycją. W 2023 roku do głośnego czytania Fundacja ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom wybrała "książki, które w szczególny sposób rozbudzają dziecięcą wyobraźnię, umożliwiając przeniesienie się do krainy fantazji i przygód niezwykłych bohaterów, którzy są źródłem wiedzy o emocjach i postawach ludzi, a także kształtują wyznawane w dalszym życiu wartości".

Szkolna inauguracja XXII OTCD odbyła się 1 czerwca w bibliotece szkolnej. Pani Barbara Woźniakowska przeczytała dzieciom fragment książki pt. "Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku" autorstwa Beaty Ostrowickiej. Wybór tej pozycji nie był przypadkowy. Janusz Korczak jest patronem naszej szkoły i człowiekiem, który całe swoje życie poświęcił, broniąc praw dziecka i żądając ich równouprawnienia. W kolejnych dniach akcji nauczyciele czytali uczniom, zarówno młodszym jak i starszym.  

OTCD 1 OTCD 2

Serdecznie dziękujemy nauczycielom oraz uczniom zaangażowanym w nasze przedsięwzięcie. Zachęcamy również wszystkich rodziców do codziennego głośnego czyta swoim dzieciom.

Koordynatorzy akcji: Edyta Mróz, Barbara Woźniakowska, Anna Gutkiewicz, Ewa Pawlak.