Bieszczady 1W dniach 23-26 kwietnia 2023 roku 43 uczniów klas IV-VIII pod opieką nauczycieli Anny Owczarskiej, Anny Gutkiewicz, Edyty Pałczyńskiej oraz Iwony Zelgi byli na trzydniowej wycieczce w Bieszczadach.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego zwanego Parkiem Etnograficznym w Sanoku. Mieliśmy okazję zobaczyć budynki mieszkalne, gospodarcze, przemysłowe i użyteczności publicznej, między innymi szkołę, młyn wodny, kuźnię, warsztaty rzemieślnicze, cerkwie i kapliczki. Spacerując po Galicyjskim Rynku odwiedziliśmy zegarmistrza, piekarza, szewca... Kolejnym punktem wycieczki było zobaczenie Kamienia Leskiego - pomnik przyrody nieożywionej zbudowany z piaskowca krośnieńskiego, poznanie legendy o kamieniu nad leskiem, który powstać miał z zaklętej dziewczyny.

Bieszczady zdjęcie grupowe

Bieszczady Jeleni SkokNa drugi dzień ze względu na niesprzyjającą pogodę zmieniliśmy plany. Pomimo deszczu, ale z uśmiechem na twarzy weszliśmy na szczyt w Cisnej - Jeleni Skok, skąd podziwialiśmy piękno Bieszczad. W trakcie zwiedzania posililiśmy się kiełbaską z ogniska. W dalszej części dnia każdy spędzał czas tak, jak lubi. Niektórzy skorzystali z relaksu w saunie i w jacuzzi, inni na siłowni czy też grając w ulubione gry planszowe...

Bieszczady 4 Bieszczady ognisko

Bieszczady 2 Bieszczady 3
Ostatniego dnia zobaczyliśmy Kapliczkę Szczęśliwych Powrotów, podziwialiśmy piękno Jeziora Solińskiego podczas rejsu statkiem, jak również z punktu widokowego w Polańczyku. Na zakończenie pobytu w Bieszczadach byliśmy na spacerze po największej w Polsce zaporze wodnej.

Bieszczady kapliczka Bieszczady rejs

Bieszczady zdjęcie grupowe 2
Wszystko, co piękne, szybko się kończy. Przywieźliśmy ze sobą masę wspomnień, wrażeń i zdjęć. Cudowne widoki pozostaną na długo w naszej pamięci. Po zakupieniu pamiątek wycieczkowicze w wyśmienitych humorach udali się w drogę powrotną do domu. Ważne też były nasze rozmowy i bycie razem. Żal było wracać...

A.Gutkiewicz