7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia apel Szkolnego Koła P.C.K.1,,O zdrowie nasze dbamy, bo jedno je mamy!”. Pod takim hasłem odbył się, jak co roku, apel Szkolnego koła P.C.K. z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
W tym roku, 7 kwietnia swoją 75 rocznicę powstania obchodzi również WHO – Światowa Organizacja Zdrowia. Młodzież z koła P.C.K. podkreśliła ogromne znaczenie tej organizacji w służbie zdrowia publicznego. WHO została założona z inicjatywy narodów świata w 1948 roku, aby promować zdrowie, dbać o bezpieczeństwo świata i służyć bezbronnym, aby każdy, gdziekolwiek się znajduje, miał możliwość osiągnięcia najwyższego poziomu zdrowia i dobrego samopoczucia.

7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia apel Szkolnego Koła P.C.K.2

7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia apel Szkolnego Koła P.C.K.3
Uczennice i uczniowie zaprezentowali przed szkolną społecznością scenki, w których słowem i humorem przypomnieli, że warto na co dzień dbać o swoje zdrowie i formę oraz podpowiedzieli, jak to robić. ,,– Uciekło ode mnie zdrowie. Dokąd poszło? Kto mi powie?”. Na pytanie Dorotki padło kilka cennych porad dotyczących zdrowego odżywiania, higieny osobistej i aktywności fizycznej/Wiktoria, Zuzanna, Anna/. A zaangażowana publiczność skandowała ,, - Dbamy o zdrowie - jedno je mamy. Zdrowo jemy i się ruszamy!”. Zatem ZDROWIE/w tej roli Szymon/ obiecało zostać z dziećmi. ,,- Dziękuję za miłe słowa. Każdy z was obietnicę daje? To ja Zdrowie, jednak z Wami zostaję!”. Najwięcej jednak emocji, zwłaszcza wśród przedszkolaków, wzbudziły ,,porządki” i przegnanie WIRUSÓW i BAKTERII /Alicja, Filip, Wiktoria, Anna/. Z pewnością główna idea apelu została przez wszystkich zrozumiana i sprawi, że dbanie o nasze zdrowie stanie miłym obowiązkiem. Pamiętajmy zatem, ,,O zdrowie nasze dbamy, bo jedno je mamy!”