mplW dniach 28 listopada - 08 grudnia 2022 r. społeczność szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suchej po raz piąty brała udział w największej na świecie kampanii na rzecz praw człowieka, czyli w Maratonie Pisania Listów.
W tym roku stanęliśmy w obronie praw Aleksandry Skoczylenko, która sprzeciwiła się inwazji Rosji na Ukrainę, za co grozi jej nawet 10 lat więzienia, oraz Vahida Afkariego, który był torturowany i niesprawiedliwie uwięziony za udział w protestach przeciwko nierównościom i represjom politycznym w Iranie.


W tegorocznej akcji wzięło udział 57 osób, które łącznie napisały 132 listy, w tym 66 w obronie Aleksandry i 54 w obronie Vahida. 12 listów napisano w obronie pozostałych osób wytypowanych przez Amnesty International.
Serdeczne podziękowania dla:
- Pani Anny Stolarczyk oraz uczniów klasy VII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Dionizego Czachowskiego w Stromcu za wrażliwość, wsparcie naszych działań i przyłączenie się do akcji,
- uczniów klasy VI za zaangażowanie i dużą liczbę napisanych listów,
- Bartosza i Marceliny z klasy VIII za wyjątkowe zaangażowanie i największą liczbę napisanych listów,
- Pani Jolanty Kaczmarek i Pani Edyty Mróz za pomoc w realizacji Maratonu Pisania Listów.
Dziękuję wszystkim, którzy nie pozostali obojętni wobec przypadków łamania praw człowieka i związanego z tym cierpienia niewinnych ludzi. Pisząc listy, wyrażaliśmy swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka.

Szkolny koordynator Barbara Woźniakowska