Kulturalna Szkoła na Mazowszu 3W dniach 25 listopada i 13 grudnia 2022r. uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wyjazdach do Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie oraz do Siedziby Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie. Wyjazdy były realizowane w ramach programu "Kulturalna Szkoła na Mazowszu".

Kulturalna Szkoła na Mazowszu 2
W Teatrze Polskim uczniowie obejrzeli spektakl pt. "Podróże Guliwera", który jest opowieścią o podróżach tytułowego bohatera na wyspę Liliputów, a następnie do krainy olbrzymów oraz do krainy koni, gdzie ludzie występują w charakterze zwierząt. Był to "spektakl dla starszych dzieci i tych, którzy są dziećmi podszyci...W Państwowym Zespole Pieśni i Tańca "Mazowsze" uczniowie obejrzeli widowisko pt. "Betlejem Polskie". W przedstawieniu brało udział ponad 150 wykonawców: aktorów, solistów śpiewaków, artystów baletu, chóru i orkiestry.

Kulturalna Szkoła na Mazowszu 1
Obydwa wyjazdy dostarczyły uczniom wielu miłych wrażeń, a także pozwoliły na kontakt ze sztuką. Ponadto historia ukazana w spektaklu "Betlejem Polskie" wprowadziła nas w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Organizator wyjazdów: Agnieszka Szybowicz