29 września 2022 r. społeczność naszej szkoły brała udział w II edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem” organizowanej w ramach obchodów dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca. Główne cele akcji to: promocja literatury i czytelnictwa, poszerzanie wiedzy uczestników na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik, rozwijanie w uczestnikach akcji wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.czytamy z sercem 1

czytamy z sercem 2


czytamy z sercem 3Podczas apelu fragmenty książek o sercu czytały: p. Elżbieta Jolanta Kaczmarek – nauczyciel języka polskiego oraz p. Ewa Pawlak – opiekun szkolnego koła PCK. Członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowali tablicę informacyjną poświęconą zaletom głośnego czytania oraz sercu. W bibliotece przygotowano wystawkę książek o tej tematyce. Uczniowie klasy I obejrzeli film edukacyjny „Jak działa serce?”, rozmawiali o tym jak ono działa i jak ważny jest zdrowy tryb życia. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wykonały prace plastyczne „Serce”.
Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za udział w akcji promującej głośne czytanie.
Serdeczne podziękowania kierujemy do koordynatorek akcji „Czytamy z Sercem” – p. Małgorzata Ficoń i Izabeli Kowal – za kreatywne pomysły oraz pakiet materiałów.
Nauczyciele bibliotekarze