rajd kl IV 1W dniu 22.09.22r. uczniowie kl. IV byli na rajdzie pieszym w Białobrzegach. Podczas wyprawy obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Pod przewodnictwem Pani Bożeny Nowakowskiej odbyli „Spacer z historią”, dzięki któremu poznali historię oraz zabytki naszego miasta powiatowego, m.in. historię powstania Białobrzegów, historię powstania stadionu i Klubu Sportowego Pilica oraz sylwetkę Olimpijczyka Zygmunta Siedleckiego, historię ludności żydowskiej w Białobrzegach (Pomnik na fragmencie cmentarza Żydowskiego). Poznali również historię oświaty w Białobrzegach-PSP nr 1 im KEN- mural, pomnik pomordowanych nauczycieli. Historię Straży i Orkiestry Strażackiej w Białobrzegach przedstawił Pan Karol Czerniszewski.

rajd kl IV 4 rajd kl IV 5

rajd kl IV 8 rajd kl IV 7
Podczas pobytu w budynku Orkiestry strażackiej każdy mógł pograć na różnych instrumentach, m.in. perkusji, gitarze. Wszyscy świetnie się bawili, niektórzy odkryli w sobie talent muzyczny, pomysł na prezent od Św. Mikołaja.
„Spacer z historią” zakończyliśmy na Rynku, gdzie odbył się quiz podczas którego wszyscy wykazali się zdobytą wiedzą nt. historii Białobrzegów.

rajd kl IV 2
rajd kl IV 6Zafascynowani i żądni jeszcze wrażeń udaliśmy się do Centrum Kultury Białe Brzegi na wystawę „104 lata lotnictwa wojskowego w Polsce - wystawę modeli kartonowych i akcesoriów balonowych", która powstała z okazji Święta Lotnictwa Polskiego.Zwiedzanie umilił nam – sam współtwórca, Pan Tadeusz Budner, który zaszczycił nas swą obecnością i przybliżył nam tematykę lotnictwa. Poczuliśmy się wyróżnieni.
W drodze powrotnej wstąpiliśmy na „małe co nieco” do pizzerii.

rajd kl IV małe co nieco
Wszyscy dobrze się bawili spędzając wspólnie czas.
Bardzo dziękujemy Pani Bożenie Nowakowskiej za wspaniały „Spacer z historią” realizowany w ramach projektu: "Odkrywaj dziedzictwo Ziemi Białobrzeskiej", dofinansowanego ze środków Programu WSPÓLNIE DLA DZIEDZICTWA 2022 Narodowego Instytutu Dziedzictwa, realizowanego przez Białobrzeskie Towarzystwo Kulturalne oraz Panu Karolowi Czerniszewskiemu i Panu Tadeuszowi Budnerowi.


Wychowawca klasy IV - Anna Gutkiewicz