liczba piPodobnie jak na świecie, tak i w naszej szkole 14 marca obchodziliśmy święto Liczby Pi. Uczniowie, i ci starsi i ci młodsi, wspólnie świętowali. Podczas lekcji matematyki rozwiązywali rebusy, łamigłówki, quizy, zagadki logiczne, zakodowane zadania, poznając liczbę Pi i jej bogatą historię oraz zastosowania. Najmłodsi z naszej szkoły - przedszkolaki z grupy "Nutki" kolorowały π .

liczba pi 2 liczba pi 4

Uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywały zadania matematyczne. Wydarzenie miało na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i zabawa. Ponad to uczniowie doskonalili pracę w grupach.

W ramach obchodów Dnia Liczby Pi oraz Międzynarodowego Dnia Matematyki zorganizowane zostały szkolne konkursy:
1. Matematyczny
I miejsce M.Jach kl.VIII,
II miejsce W.Mróz kl. VIII,
III miejsce K.Rupniewski kl.VIII oraz F. Kowalczyk kl.V.

dzień liczby pi lauraci

2. Plakat: "PORTRET LICZBY π"
kategoria kl. I-III
I miejsce: M.Stolarczyk, kl.II,
II miejsce: K.Wesołowski kl.II,
kategoria kl. IV-VIII
I miejsce: M.Prokop,kl.IV;
II miejsce: Sz.Leśnowolski kl.V,
III miejsce M.Sołtyskl.VIII
Wyróżnienie: P.Zieliński kl.V, A.Gutkiewicz kl.V

liczba pi 1

3. "PI-REBUS" - M.Sołtys kl.VIII, M.Stolarczyk kl.VII 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy za pełne zaangażowanie i super zabawę.

Anna Gutkiewicz i Izabela Zych