interaktywna lekcja onilne23 lutego, w ramach szkolny obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w interaktywnej lekcji online pt. "Sieciakowe Zasady Ekranowe". Lekcja składała się z dwóch części i poświęcona była bezpieczeństwu dzieci w internecie. Szczególną uwagę zwrócono na problem nadużywania ekranów i promocje zrównoważonego korzystania z internetu.

Podczas pierwszej części spotkania uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę bezpiecznego korzystania z internetu. Omówiono zagrożenia wynikające z nadużywania ekranów (dzieci chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, podawały przykłady zagrożeń). Druga część spotkania polegała na wykonaniu przez uczestników zadania plastycznego. Trzecioklasiści pracowali w zespołach i przygotowali plakaty, które promują "Sieciakowe Zasady Ekranowe".

sieciakowe zasady ekranowe

Lekcję prowadził p. Łukasz Wojtasik, który jest ekspertem do spraw bezpieczeństwa dzieci w internecie i koordynatorem programu "Dziecko w Sieci" w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.