XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 1W dniu 1 października 2021 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. I Tych Małych i Tych Dużych. Niektórzy, mieli okazję nadrobić zaległości.


XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2Już od 27 września uczniowie na lekcjach powtarzali tabliczkę mnożenia.
W dniu finału uczniowie klas II - VIII rozwiązywali łamigłówki i rywalizowali w poszczególnych klasach o tytuł Eksperta. Przedszkolaki oraz uczniowie klasy I kolorowali według instrukcji matematycznych, a podczas zajęć świetlicowych zostały wykonane trójwymiarowe sówki – symbol ŚDTM. Ponad to przed budynkiem szkoły komisja uczniowska pod opieką nauczyciela matematyki „sprawdzała czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.
XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 3Znaczna część naszej szkoły zdobyła tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia za pierwszym podejściem, napisali bezbłędnie. Ci, którym się nie udało mogli spróbować jeszcze raz u Patrolu Egzaminacyjnego podczas przerw międzylekcyjnych.
O tytuł Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia mogli się ubiegać tylko osoby, które za pierwszym podejściem zdobyły tytuł Eksperta tabliczki mnożenia. Przeprowadzone zostały dwa etapy konkursu na Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia.
Tytuł i pamiątkowe dyplomy otrzymali: Dorota Pietrasik kl. V, Michalina Stolarska kl. VII, Wiktor Mróz kl. VIII b, Aleksander Rosa kl. VIII b, Maciej Zbiciak kl. VIII b, Filip Woźniakowski kl. VIIIb, Maja Jach kl. VIIIb.
Dziękujemy za udział i GRATULUJEMY:
Koordynatorzy:
Anna Gutkiewicz
Edyta Mróz
Iza Zych