3x3W niedzielę 13 czerwca, na białobrzeskim rynku odbył się HydroEnergy 3x3 Basket Cup - turniej koszykówki ulicznej. W rywalizacji, brali udział uczniowie naszej szkoły z klas 7 i 8. W turnieju wystartowało 17 drużyn seniorskich z całej Polski i 15 drużyn młodzieżowych z gminy Białobrzegi. Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach do koszykówki 3x3 równocześnie. 

Każdy uczestnik turnieju otrzymał od sponsorów: talon na lody od restauracji "To co lubię", napoje od firmy "Zbyszko", a także mógł się posilić białobrzeską grochówką. 

Do półfinału dotarła drużyna dziewcząt z klasy VIII - Pełka Karolina, Krzemińska Zofia, Pośnik Maja, Romanowska Maja, Trześniewska Zuzanna i drużyna mieszana z klasy VII B.

Drużyna z klasy VII B w składzie: Lament Zofia, Jach Maja, Grzywacz Marika, Pogodziński Bartosz, Wróblewska Emilia, Krzemiński Piotr zdobyła IV miejsce w turnieju.

Pozostali uczestnicy to: klasa VIII chłopcy -  Ryszkowski Bartłomiej, Krzesiński Jakub, Sadzik Mikołaj, Bartosiak Szymon, klasa VII A dziewczęta -  Walczak Kaja, Zielińska Alicja, Romanowska Emilia, Zakrzewska Diana, klasa VII A chłopcy – Wlazły Kacper, Rupniewski Kacper, Wąsik Tomasz.

Wszystkim uczniom biorącym udział w turnieju bardzo dziękuję za poświęcenie wolnego czasu i gratuluję postawy i zaangażowania w rozgrywkach.

Dziękuję  paniom: Beacie Pośnik, Barbarze Woźniakowskiej, Agacie Tkaczyk, Annie Wieczorek za pomoc w opiece nad uczniami oraz rodzicom, którzy dopingowali zawodników naszej szkoły.

Agnieszka Pośnik