straż 2W piątek 28 maja 2021 uczniowie klasy VIII wybrali się na niecodzienną lekcję edukacji dla bezpieczeństwa do OSP w Suchej. Dzięki uprzejmości Komendanta i Strażaków mieli możliwość poznania pracy strażaka oraz przypomnienia i utrwalenia zasad pierwszej pomocy i zachowania w razie pożaru.
Uczniowie zapoznali się z wymaganiami, jakie muszą spełniać kandydaci na strażaka ochotnika: wiek, umiejętności, testy, egzaminy. Strażacy w bardzo ciekawy sposób przybliżyli ten ciekawy, a jednocześnie niebezpieczny zawód.


straż 1Kolejną atrakcją spotkania było poznanie akcesoriów, jakie są potrzebne strażakowi: specjalne mundurowanie: wyjściowe oraz na akcje ratownicze; akcesoria typu: maska i butla tlenowa, sygnalizator bezruchu i temperatury, węże, środki gaśnicze, syreny alarmowe i inne. Strażacy zaprezentowali i omówili wyposażenie wozu bojowego oraz zasady współpracy zespołów strażaków w trakcie trwania akcji.
W trakcie zajęć omówione zostały również zasady pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowe zachowania w przypadku pożaru czy powodzi.

straż

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA CIEKAWE ZAJĘCIA I POŚWIĘCONY CZAS.

nauczyciel EDB
i uczniowie klasy VIII