de1W ramach obchodów Dnia Europy, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wyprawy on-line po 27 krajach UE. Klikając w załączony na stronie szkoły link, a następnie wybrany kraj, mogli odszukać ukryte tam ciekawostki. Istniała też możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i spostrzegawczości w grach interaktywnych.


Natomiast dzieci uczące się stacjonarnie, oglądając prezentację-animację, mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o Europie i Unii Europejskiej, min.: jej położeniu, ukształtowaniu terenu, klimacie, transporcie, wspólnym rynku pracy, możliwości nauki, podróżowania, walucie, symbolach oraz korzyściach wynikających z członkostwa.
Dzieci w zależności od wieku miały przydzielone zadania o różnym stopniu trudności. Przedszkolaki kolorowały symbole Unii Europejskiej – flagę i maskotkę – Syriusza. Natomiast uczniowie z klas I-III wykonywali indywidualne karty, np. kolorowali flagi 27 krajów członkowskich lub wykonywali rysunki wg kodu, które nawiązywały do miejsc lub ciekawostek z krajów członkowskich.
Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali quizy, puzzle (dopasowanie kształtu kraju) i ćwiczenia. Byli zainteresowani zagadnieniem, chętnie zadawali pytania i dzielili się swoją wiedzą.