piknik naukowyTegoroczny Piknik Naukowy to 2 dni spotkań on-line 8-9 maja, wirtualne namioty, a także webinary, eksperyment i warsztaty. Na niektóre aktywnosci należy się zapisać, wybór jest ogromny coś dla siebie znajdą i duzi i mali. Program imprezy pod linkiem https://pikniknaukowy.pl/program
Do roku 2019 Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik był imprezą na świeżym powietrzu z ponad 200 różnymi instytucjami jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Jej celem jest popularyzowanie wiedzy z różnorakich dyscyplin naukowych następuje to przez pokazywanie trudnych jak i łatwych eksperymentów i doświadczeń naukowych. Wszystkie informacje znajdziecie na powyższej stronie.


Spotkania online 8 i 9 maja są podzielone na 3 bloki prowadzone na żywo:
11.00–12.30 – to propozycje dla najmłodszych. Podpowiemy, jak obserwować przyrodę, zaczynając tuż za progiem. Pokażemy proste eksperymenty i niezwykłe organizmy, które żyją obok nas. Zajrzymy do ZOO, lasu, misiowego szpitala i pod wodę. Nauczymy się robić budki dla owadów, pojemniki na deszczówkę, kosmetyki.
14.30–16.00 – w tym bloku znajdą się najciekawsze eksperymenty. Niektóre z nich wykonacie w domu. Inne wymagają specjalistycznego sprzętu, ale są warte zobaczenia. Obejrzycie także propozycje filmowe zagranicznych gości pikniku, materiały związane ze zdrowiem i doświadczenia prowadzone przez młodych naukowców. Nie zabraknie tematów związanych ze smogiem, emisją dwutlenku węgla i lodowcami.
18.00–19.30 – wieczór dla starszych piknikowiczów. To czas na spotkania z ekspertami na żywo i materiały przygotowane przez instytucje badawcze. Sobotnie spotkanie zakończy pokaz nieba, prowadzony na żywo z planetarium Kopernika, a niedzielne – pokaz naukowy o klimacie.
ZAPRASZAMY
S.U.