razem dla klimatu 2EDUKACJA GLOBALNA CEO I CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ (CEO) 22 kwietnia 2021 r., w godzinach 9:00-19:30 zapraszają na webinaria i warsztaty, które odbędą się na facebooku. Dominująca myśl „W Dzień Ziemi zamiast zbierać śmieci, nauczmy się postępować tak, by ich w ogóle nie było.”
PLAN WYDARZENIA:
• 9:00-10:30 - Zero waste od podstaw 
Spotkanie otwierające poprowadzi Katarzyna Wągrowska autorka popularnego bloga Ograniczam się, autorka książki „Życie zero waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej”.
Relacja live na profilu Edukacja Globalna CEO.
klimatyczny dzień ziemi• 11:00-12:30 - Gotuję nie marnuję
Spotkanie poprowadzi Sylwia Majcher edukatorka ekologiczna, autorka kilku książek, w tym bestsellera „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku”.
Zapraszamy na relację live na profilu Edukacja Globalna CEO.


• 13:00-14:30 - Odpowiedzialna moda
Spotkanie poprowadzi Anna Pięta aktywistka społeczna i ekspertka ds. zrównoważenia w modzie.
Zapraszamy na relację live na profilu Edukacja Globalna CEO.
• 15.00-16.30 -  Dlaczego tańczę w lesie? - o tym jak las wpływa na samopoczucie, podejmowanie decyzji i działania na rzecz świata. Ta aktywność jest przeznaczona dla młodzieży powyżej 13. roku życia.
• 15.00-16:30 - Re:fashion Warsztat modowy
Warsztat z tworzenia torby wielokrotnego użytku, bazujący na metodzie upcyklingu czyli tworzeniu przedmiotów użytecznych z rzeczy starych i niepotrzebnych. Uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję zmienić stary T-shirt w torbę, a wszystko to jedynie za pomocą nożyczek, bez szycia.
• 18:00-19.30 - Webinar dla nauczycieli
Szkoła w stylu zero waste - webinarium dla nauczycielek i nauczycieli
Dlaczego styl życia zero może pomóc nam w ratowaniu klimatu? Czy szkoła może promować zero waste? Jak wprowadzać ten temat na lekcje w czasie nauczania zdalnego? Podczas webinarium Aleksandra Urbanowicz-Nieradko i dr Joanna Zabłocka-Skorek opowiedzą o tym, dlaczego potrzebujemy zero waste również w szkole i w jaki sposób wprowadzać ten temat na zajęcia z młodzieżą.
Relacja live na profilu Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Wydarzenia są organizowane w ramach programu “1Planet4All - Razem dla klimatu!” realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, który jest finansowany ze środków Unii Europejskiej.