Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, tego dnia staramy się dotrzeć do jak największej 

liczby osób i powiedzieć, czym jest autyzm. W tym roku w ramach solidarności z osobami ze spectrum autyzmu ze względu na trwającą pandemię Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej przyłączyła się do Ogólnopolskiego III Andrychowskiego Marszu Świadomości Autyzmu online. Uczniowie wraz ze swoimi rodzinami przesyłali zdjęcia i filmiki, które nagrywali w trakcie różnych aktywności fizycznych.

Jak zawsze mogliśmy liczyć na uczniów, którzy zawsze chętnie angażują się we wszystkie akcje rozumiejąc uczucia i pragnienia innych osób. Swoją osobą pokazują, iż mają ochotę być z nimi -a nie obok. Opiekunowie projektu zebrali zdjęcia i filmiki, a następnie przekazali je do Stowarzyszenia Otwórzmy Drzwi na świat. W ramach podsumowania akcji powstał film z naszym udziałem https://m.youtube.com/watch?v=8Y0dcan_UfY. Uczniowie na Facebooku szkoły zamieszczali zdjęcia w ubraniach w kolorze niebieskim, gdyż jest on symbolem autyzmu. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom za przesłanie filmików i zdjęć.

M. Siek  K. Leksińska