finałKolejny finał Szlachetnej Paczki za nami. W tym roku mimo ograniczeń wynikających z pandemii, wolontariusze nie poddali się i odwiedzali rodziny w potrzebie. Poznawali ich historie, rozmawiali o problemach, a także dzielili z nimi troski dnia codziennego. Po intensywnych działaniach przyszedł czas na Weekend Cudów.

finał podziękowanie1 finał podziękowanie2 finał podziękowanie3

Po raz trzeci dzięki uprzejmości pani dyrektor Anny Owczarskiej Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej stała się wyjątkowym magazynem.

finał2Właśnie tutaj odbierano od darczyńców paczki przygotowane dla 60 rodzin włączonych do projektu. Pierwsze paczki na magazyn przyjechały już w piątek, a szkolny korytarz stał się bardzo kolorowy. Jako wolontariuszka mam okazję osobiście spotykać się z darczyńcami i podziękować im za okazane serce. Moment, kiedy pojawiamy się u rodziny z prezentami, niesie ze sobą wiele emocji, emocje te są nie do opisania. Wielokrotnie obdarowane osoby są tak wzruszone, że nie potrafią nic powiedzieć, a na ich twarzach pojawiają się łzy, ale tym razem są to łzy szczęścia. Bardzo dziękuję WSZYSTKIM OSOBOM ze szkoły, które zaangażowały się w działanie paczki, w takich dniach każda pomoc jest bezcenna. Cytując Flora Edwardsa pamiętajmy, że ,,Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.

Małgorzata Siek