andrzejki dyskoteka1Andrzejki to stara, polska tradycja – wróżenie, przewidywanie przyszłości zawsze ciekawiło ludzi. Listopadowe, długie wieczory na pewno sprzyjają atmosferze tajemniczości, ale i chęci do dobrej zabawy, która poprawi humory w czasie jesiennej pluchy. I na taką – Andrzejkową Dyskotekę, pełną magii, wróżb, a przede wszystkim super zabawy – czekali Uczniowie naszej szkoły. Impreza andrzejkowa miała miejsce 28 listopada w czwartek, a nad całością czuwał Samorząd Uczniowski.

andrzejki dyskoteka2Wszyscy uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na ten niezwykły, inny niż wszystkie wieczór – wieczór tajemniczych wróżb połączonych z zabawą i tańcem. Biletem wstępu były długoterminowe produkty żywnościowe dla Szlachetnej Paczki.
Wszyscy wspaniale bawili się przy muzyce przygotowanej przez koleżankę z klasy VII. Muzyce i tańcom towarzyszyły wróżby andrzejkowe, które pobudzają wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzięki przygotowanym wróżbom można było poznać swoją przyszłość wróżąc między innymi z magicznych serc, kombinacji daty urodzenia, losując karteczki z zawodami, symboliczne przedmioty spod kubeczków, lać wosk przez klucz. Katalog wróżb był obszerny, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
Według uczestników zabawa była przednia. Pozostaje tylko czekać na kolejną dyskotekę.
W piątek 29 listopada, kontynuowano zabawy andrzejkowe. Jako pierwsi bawili się uczniowie z klas I – III, a następnie przedszkolaki z grupy „Misiaczki” i „Krasnale”. Wstępem była krótka rozmowa o tradycjach andrzejkowych, a następnie odczytanie bajki „Mała wiedźma”. Następnie wszyscy chętni mieli okazję wylosować swój przyszły zawód lub kolor i kopertę, gdzie ukryte były wskazówki lub przestrogi. Nie mogło andrzejki w szkole1zabraknąć również serc z imionami chłopców i dziewcząt. Dużym zainteresowaniem cieszyła się jedna z najbardziej znanych wróżb - lanie wosku i odgadywanie kształtów. Była muzyka, śpiewy, tańce i wspólna zabawa.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację andrzejek.


Samorząd Uczniowski