dzień życzliwości 1" Życzliwość trudno oddać, ponieważ zawsze wraca. " 

~ Marcel Proust 

21 listopada 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości, aby podkreślić jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienia dobrych słów i niesienia bezinteresownej pomocy.

Już od rana wchodząc do szkoły można było zobaczyć promienne twarze uczennic klasy IV, które witały wszystkich magicznym słowem "dzień dobry" i rozdawały uśmiechnięte buźki, zachęcając przy tym do wręczenia ich koleżankom czy kolegom i powiedzenia czegoś miłego. W tę akcje była również zaangażowana grupa Misiaczków i Krasnali.

Ponadto w każdej klasie odbył się Plebiscyt na Najżyczliwszą Osobę w klasie. Każdy uczeń miał za zadanie wytypować swojego kandydata. W gronie najżyczliwszych znaleźli się:

Klasa I: Aleksander Moszumański

Klasa II: Maja Kucharska

Klasa III: Aleksander Gutkiewicz

Klasa IV: Oliwia Krzesińska

Klasa V: Artur Klejman

Klasa VI a: Izabela Karolewska

Klasa VI b: Krzysztof Wójtowicz

Klasa VII: Kacper Maj

Klasa VIII: Bartłomiej Owczarek

dzień życzliwości 2

Wszyscy zwycięzcy zostali uroczyście uhonorowani szarfami przez Panią Dyrektor.

Przy okazji tego dnia został również zorganizowany konkurs plastyczny na kartkę z życzeniami pt. ”Kimkolwiek jesteś, życzę Ci dobrze”. Prace oddane przez młodych plastyków były bardzo kreatywne, wyrażały ich pomysły w bardzo atrakcyjny sposób i charakteryzowały się m.in. różnorodnością technik, dlatego wybór zwycięzcy był niezmiernie trudny. Z racji tego Komisja przyznała równorzędne I miejsce następującym uczniom:

- Amelia Kaczmarczyk (klasa I)

- Nikola Glińska (klasa IV)

- Kacper Rupniewski (klasa VI a)

- Emilia Syta (klasa VI a)

- Julia Fechner (klasa VI a)

- Filip Woźniakowski (klasa VI b)

dzień życzliwości 3

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz drobne upominki. Pozostali uczestnicy również zostali wyróżnieni i nagrodzeni za zaangażowanie i udział w konkursie.

Dopełnieniem podjętych z okazji Dnia Życzliwości działań była gazetka ścienna, na której m.in. było umieszczone drzewo, do którego każdy mógł przyczepić własnoręcznie pokolorowany listek z miłym słowem.

Dzień ten minął w bardzo miłej atmosferze, pełnej uśmiechu, radości i serdeczności.

Bądźmy życzliwi i uśmiechajmy się do siebie nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok.

Patrycja Ścierska