kreatywne ferie 1Stowarzyszenie RAZEM DLA DZIECI działające przy Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej zorganizowało podczas pierwszego tygodnia ferii zajęcia dla dzieci, które nie miały możliwości skorzystania z innych form wypoczynku. Hasło przewodnie brzmiało „Kreatywne ferie”. Przygotowany program zajęć umożliwiał w aktywny sposób  spędzenie czasu wolnego od nauki. Chętne dzieci mogły uczestniczyć w turnieju szachowym, zajęciach czytelniczych, zajęciach kulinarnych, wyjeździe do kina oraz w zajęciach logicznych.


kreatywne ferie 2Pierwszego dnia odbył się turniej szachowy, mistrzem została Anita Sobol. Wtorek poświęcony był  zajęciom czytelniczym, podczas których uczestnicy czytali książki, rysowali bohaterów z bajek oraz rozwiązywali quizy. Tego dnia na dzieci czekała niespodzianka - spotkanie z policjantkami z Powiatowej Komendy Policji w Białobrzegach. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, miały możliwość zadawania pytań nt. pracy w policji. Środa to dzień poświęcony gotowaniu i wiedzy o zdrowym odżywianiu.  Uczniowie rysowali piramidę żywienia a następnie, po przypomnieniu zasad bhp przygotowywali pyszne i wartościowe sałatki. W czwartek dzieci uczestniczące w „Kreatywnych feriach”, oraz harcerze z drużyny „Szare Sowy” miały możliwość wyjazdu do kina Helios w Radomiu na film „Chłopiec z burzy”. Piątek to dzień zajęć logicznych i nauki aktywnych metod rozwiązywania problemów.
Podczas wszystkich zajęć dzieci uczyły się jak w sposób czynny i bezpieczny spędzać wolny czas wśród rówieśników.
Opiekę nad dziećmi podczas zajęć sprawowali: p. Monika Zielińska, p. Edyta Mróz, p.B. Pośnik, p. A. Tkaczyk, p. Małgorzata Siek oraz p. L.Drab.