kampania hazard nie dziękuję421.01.2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie przedstawicieli Krajowej Administracji Skarbowej z uczniami klasy siódmej i ósmej. Było to pierwsze spotkanie społeczności uczniowskiej z pracownikami Służby Celnej. Szkoła została zgłoszona do wzięcia udziału w kampanii przez panią pedagog Ewelinę Matysiak, która nawiązała współpracę z pracownikiem KAS.

kampania hazard nie dziękuję1Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej "Hazard, Nie, dziękuję!". Organizatorem kampanii na terenie województwa mazowieckiego jest Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

Celem działań jest zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym sieci Internet, a także podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie kampania hazard nie dziękuję2hazard, a w konsekwencji uzależnienie od niego. Organizatorzy w ciekawy sposób przedstawili szereg ważnych informacji dotyczących opisywanego problemu apelując Nie bądź naiwny, nie daj się oszukać, nie daj się w ciągnąć w hazard! Młodzież brała aktywny udział w spotkaniu, zadawała pytania i konfrontowała swoją wiedzę ze specjalistą. Uczestnicy po spotkaniu otrzymali ulotki oraz plakaty promujące kampanię (pliki do pobrania pod artykułem).

Materiały do pobrania
Ulotka dla rodziców
Ulotka dla uczniów
Zwalczanie nielegalnych gier
Zwalczanie nielegalnego hazardu
Plakat

E. Mróz