Do biblioteki szkolnej zakupiono nowe książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Wśród nowości znajdują się m.in. pozycje z dużą czcionką, książki z serii „Czytamy sylabami”, tytuły o tematyce ekologicznej, publikacje poświęcone wielkim Polakom, tytuły o tematyce piłkarskiej oraz książki związane z grą Minecraft.
Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowości czytelniczych!
Twoje dziecko świetnie porusza się po internecie? To super – ale czy wiesz, co może tam na nie czekać?
Scamy, sztuczna inteligencja, dezinformacja… dziś zagrożenia online są sprytne, szybkie i trudne do zauważenia.
🧭 Zapraszamy na webinar dla rodziców i opiekunów, podczas którego Jakub Śliż i Hubert Kwiatkowski z Pravda:
🔸 pokażą, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się dzieci,
🔸 porozmawiają o wpływie internetu na zdrowie psychiczne,
🔸 podpowiedzą, jak wspólnie rozwijać cyfrowe kompetencje i bezpieczne nawyki.
📅 19 maja (poniedziałek), godz. 17:00
🎥 Dołącz do nas na Facebooku ZHP!
Kampania społeczna ZHP „Czuwaj w sieci” w ramach zadania „Bądź gotów” realizowana jest przez Związek Harcerstwa Polskiego i finansowana ze środków Ministerstwa Edukacji w ramach programu „Edukacja na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego” na rok 2024/2025.
Tekst Czuwaj w Sieci – Edukacja o factcheckingu i cyberbezpieczeństwie 2025
zdjęcie ZHP | Warsaw | Facebook
16 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „JAN PAWEŁ II - przyjaciel dzieci”, którego elem było: przybliżenie postaci Wielkiego Polaka św. Jana Pawła II, zainteresowanie życiem i działalnością Ojca Świętego, kształtowanie i rozwijanie u uczniów uzdolnień plastycznych, popularyzacja działań plastycznych.
W kategorii kl.I-III nagrodzeni zostali
I miejsce - Antoni Leksiński
II miejsce - Hanna Cybulska
III miejsce - Aleksandra Pogodzińska
wyróżnienie - Kacper Stępień
W kategorii klasy IV-VIII nagrodzeni zostali
I miejsce - Miłosz Siek
II miejsce - Dorota Pietrasik
III miejsce -Hanna Kmieć
Organizator Agnieszka Mazurkiewicz
9 maja jest dniem, w którym co roku wszystkie kraje europejskie świętują pokój i jedność. W tym właśnie dniu przypada rocznica podpisania historycznej „deklaracji Schumana”.
Nasza szkoła również włączyła się w te obchody. Na holu głównym zostały przygotowane dwie tablice z informacjami o Unii Europejskiej. Zawieszono flagi wszystkich 27 krajów należących do UE.
W szkolnej bibliotece uczniowie układali puzzle oraz wypełniali karty pracy, a w nich krzyżówkę, kolorowali flagi i wykazywali się znajomością mapy Europy.
Ósmoklasiści wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Wykazali się znajomością zagadnień związanych z procesem integracji, symbolami, organami, traktatami, znanymi politykami unijnymi oraz rolą Polski w Unii Europejskiej.
Najwyższe wyniki osiągnęli:
1. Oskar Stępień
2. Patryk Zieliński
3. Nadia Marzec
Wyróżnieni uczniowie otrzymali wysokie oceny z wiedzy o społeczeństwie, dyplomy oraz upominki. Gratulujemy uzyskanego wyniku.